HHYFC - Honours

2013/2014 SEASON

Under 10s - OMYFL Winter Saturday A League Winners
Under 11s - OMYFL Winter Saturday C League Winners
Under 12s - OMYFL Winter Saturday A League Winners
Under 9s  - OMYFL Spring C Trophy Winners
Under 14s - B&BFA U14 Cup Runners Up

2012/2013 SEASON

Under 9s – OMBL Autumn White League Champions and Play Off Winners
Under 9s – OMBL Spring White League Champions and Play Off Winners

Under 10s – OMBL Spring Green League Runners Up

Under 11s - OMBL Winter Saturday A League Winners
Under 11s - OMBL Saturday Cup Winners
Under 11s - OMBL Spring Saturday A League Winners

Under 11s - Jake Moss - Oxford United Elite Development Centre
Under 11s - Harry Moreton - Oxford United Elite Development Centre
Under 11s - Daniel Hall - Oxford United Elite Development Centre

Under 12s – OMBL Autumn B League Runners Up

Under 13s – OMBL U13 Cup Finalists

Under 18s – Oxfordshire Invitation Youth League B League Runners Up

2011/2012 SEASON

Under 10s - OMBL League Winners
Under 10s - OMBL Cup Winners

Under 10s - Thomas Folkman - OMBL Player of the Year
Under 10s - Jake Moss - OMBL Representative Team Player
Under 10s - Connor Keen - OMBL Representative Team Player
Under 10s - Harry Moreton - OMBL Representative Team Player
Under 10s - Adam Woolley - OMBL Representative Team Player
Under 10s - Jake Moss - Oxford United Elite Development Centre
Under 10s - Harry Moreton - Oxford United Elite Development Centre
Under 10s - Daniel Hall - Oxford United Elite Development Centre

Under 11s - Paddy Maddock - OMBL Representative Team Player
Under 11s - Calum Sykes - The Vale Team Player
Under 11s - Scott Webb - The Vale Team Player

Under 12s - Tom Carter OMBL Representative Team Player
Under 12s - James Barrnet OMBL Representative Team Player 

Under 13’s - Mathew Rawlings - OMBL Representative Team player
Under 13’s - Sam Cullen - OMBL Reps Team player
Under 13’s - Finlay Greenfield - OMBL Reps Team player

2010/2011 SEASON

Under 9s - Jake Moss - OMBL Representative Team Player
Under 9s - Connor Keen - OMBL Representative Team Player
Under 9s - Jake Moss - Wycombe Wanderers Elite Centre
Under 9s - Connor Keen - Reading FC Trialist
Under 9s - Harry Moreton - Oxford United Development Centre

Under 10s - OMBL Green League Runners Up
Under 10s - Calum Sykes - OMBL Representative Team Player

Under 11s - Joe Lilley - The Vale Team Player
Under 11s - Callum Rowe - The Vale Team Player
Under 11s - Elias Djouai - The Vale Team Player

Under 12s - OMBL B League Champions

Under 15s - OMBL A League Champions
Under 15s - George Reid - The Vale Team Playe
Under 15s - George Thatcher - The Vale Team Player
Under 15s - Jamie Wilkins - The Vale Team Player
Under 15s - Josh Woodbridge - The Vale Team Player
Under 15s - Drew Boyd - Oxford City Team Player
Under 15s - Alexander Thomas - Newbury District Team Player

Under 16s - Oxford Invitational League Division D Winners

2009/2010 SEASON:

Under 9s -Yellow League Winners

Under 9s - Thomas Cooper - OMBL Representative Team Player
Under 9s - Nick Wiltshire - OMBL Representative Team Player

Under 10s - Joe Lilley - OMBL Representative Team Player
Under 10s - Tom Carter - OMBL Representative Team Player
Under 10s - Sam Bradley - OMBL Representative Team Player
Under 10s - Elias Djouai - OMBL Representative Team Player

Under 11s - Liam Bint - Newbury District Team Player
Under 11s - Finlay Greenfield - OMBL Representative Team Player
Under 11s - Josh Marner-Smith - OMBL Representative Team Player
Under 11s - Adam Simcox - Oxford United Centre of Excellence - Elite Dev. Program

Under 14s - Alexander Thomas - Newbury District Team Player
Under 14s - George Thatcher - The Vale Team Player
Under 14s - Jamie Wilkins - The Vale Team Player
Under 14s - Josh Woodbridge - The Vale Team Player

2008/2009 SEASON:

Under 9s - OMBL White League Runners Up

Under 12s - OMBL Supplementary Cup Winners

Under 13s - OMBL A League Runners Up
Under 13s - Drew Boyd - OMBL Representative Team Player
Under 13s - Alex Frost - OMBL Representative Team Player
Under 13s - Chris Hewitt - OMBL Representative Team Player
Under 13s - Laurence Lilley- OMBL Representative Team Player
Under 13s - Ross MacDonald - OMBL Representative Team Player
Under 13s - Alexander Thomas - OMBL Representative Team Player
Under 13s - Jamie Wilkins - OMBL Representative Team Player
Under 13s - Nick Crook - The Vale Team Player
Under 13s - Johnny Haist - The Vale Team Player
Under 13s - Ross McDonald - The Vale Team Player
Under 13s - George Thatcher - The Vale Team Player
Under 13s - Josh Woodbridge - The Vale Team Player
Under 13s - Alexander Thomas - Newbury District Team Player

2007/2008 SEASON:

Under 8s - Didcot Boys Tournament Runners Up

Under 9s - Abingdon Town Runners Up
Under 9s - Blue League Champions
Under 9s - Josh Marner-Smith - OMBL Representative Team Player

Under 10s - OMBL Blue/Green Cup Winners
Under 10s - Grove Challengers Tournament Winners
Under 10s - Wickham Wanderers Tournament Winners
Under 10s - Didcot Boys Tournament Winners
Under 10s - Jack Howes - Oxford United Centre of Excellence
Under 10s - Jack Howes - Reading FC Elite Centre of Excellence
Under 10s - Jack Howes - OMBL Representative Team Player
Under 10s - Adam Lilley - OMBL Representative Team Player

Under 11s - Crowmarsh Youth Tournament Winners
Under 11s - Butlins Bognor Spring Festival Third
Under 11s - Jared Jones - Swindon Town School of Excellence
Under 11s - James Farmer - Swindon Town School of Excellence

Under 12s - Berks & Bucks FA County Cup Winners
Under 12s - OMBL A League Champions
Under 12s - Selsey Sports Tour Runners Up
Under 12s - Jack Hamblin - Oxford United Centre of Excellence
Under 12s - Drew Boyd - OMBL Representative Team Player
Under 12s - Simon Carter - OMBL Representative Team Player
Under 12s - Nick Crook - OMBL Representative Team Player
Under 12s - Alex Frost - OMBL Representative Team Player
Under 12s - Laurence Lilley- OMBL Representative Team Player
Under 12s - Ross McDonald - OMBL Representative Team Player
Under 12s - Alexander Thomas - OMBL Representative Team Player
Under 12s - Jamie Wilkins - OMBL Representative Team Player
Under 12s - Laurence Lilley- OMBL Rep Team Player of the Year

2006/2007 SEASON:

Under 8s - OMBL Blue League Champions

Under 9s - Didcot Boys Tournament Winners
Under 9s - Grove Challengers Tournament Winners
Under 9s - Owen Shaw - Reading FC Centre of Excellence
Under 9s - Jack Howes - Reading FC Centre of Excellence
Under 9s - Jack Howes - OMBL Representative Team Player
Under 9s - Adam Lilley - OMBL Representative Team Player

Under 10s - OMBL League Third Place
Under 10s - Grove Challengers Tournament Winners
Under 10s - Didcot Boys Tournament Winners & Runners Up
Under 10s - Henley & Banbury Tournament Winners & Runners Up

Under 11s - OMBL League Cup Winners
Under 11s - Didcot Boys Tournament Runners Up
Under 11s - Grove Challengers Tournament Winners
Under 11s - Horspath Boys Tournament Winners
Under 11s - Simon Carter - The Vale & OMBL Rep Team Player
Under 11s - Jack Hamblin - The Vale & OMBL Rep Team Player
Under 11s - Laurence Lilley - The Vale & OMBL Rep Team Player
Under 11s - Ross McDonald - The Vale & OMBL Rep Team Player
Under 11s - Alexander Thomas - The Vale & OMBL Rep Team Player
Under 11s - Drew Boyd - OMBL Representative Team Player
Under 11s - Alex Frost - OMBL Representative Team Player
Under 11s - Jamie Wilkins - OMBL Representative Team Player
Under 11s - Alex Frost - OMBL Representative Team Player of the Year

2005/2006 SEASON:

Under 9s - OMBL Blue League Champions
Under 9s - OMBL Blue/Green League Cup Winners

Under 10s - Alexander Thomas - OMBL Rep Team Player of the Year

Under 11s - OMBL C-League Champions

You are here: Home > Home > Club Honours

HHYFC, Harwell & Hendred Youth F.C. 2013, All Rights Reserved